۰۵ آذر ۱۳۹۷
آذر ۵, ۱۳۹۷

سقف کاذب

آذر ۵, ۱۳۹۷ ۰ دیدگاه

سقف کاذب

سقف کاذب نوعی از صفحات روکش دار گچی می باشند که برخی مواقع با روکش های چوبی و دیگر روکش ها نمای زیبایی به دیوار و سقف می بخشد و این امر در دکوراسیون داخلی منزل تاثیر بسیار زیبایی می گذارد. استفاده از سقف های کاذب به هنر و خلاقیت طراح داخلی بستگی دارد.

درباره سقف کاذب

 

سقف کاذب به سقفی می گویند که در سطحی پایین تر از سطح سقف اصلی قرار می گیرد و از داخل بنا قابل مشاهده می باشد .

 

این روز ها با پیشرفت صنایع و پتروشیمی، استفاده از مصالح ساختمانی جدید از قبیل سقف کاذب pvc، سقف های کاذب کناف، سقف های کاذب آی گلس، آکوستیک و غیر توجه بسیاری از مهندسان و طراحان داخلی را به خود جلب کرده است.

 

 

 

 

سقف کاذب کناف

 

کناف یکی از پرکاربردترین سقف های کاذبی می باشد که به دلیل سبکی، ارزانی، نصب سریع و انعطاف پذیری بالا این روز ها در مکان های بسیاری از آن استفاده می شود.

 

سقف کناف به دو مدل ساده و دکوراتیو تقسیم می شود که نوع اول آن به نصب پنل های گچی به صورت ساده و مسطح و نوع دوم آن به سقف هایی که دارای طرح های خاص می باشند گفته می شود.

سقف کاذب رابیتس

 

این نوع سقف از جنس فولاد مشبک است که توسط مفتول یا سیم آرماتور بندی به شبکه فرعی متصل می شود.

 

از ویژگی های مهم این نوع سقف ها این است که اکثر ملات ها به آن می چسبند و ترک هم نمی خورند.

 

رابیتس نیز خود به دو دسته مسطح و برجسته تقسیم می شود که برای دهانه های کوچک از رابیتس نوع مسطح و برای دهانه های بزرگ تر از رابیتس نوع برجسته استفاده می گردد.

سقف کاذب آکوستیک

 

این نوع سقف از مصالح متفاوتی هم چون پارچه چین دار، پلاک های چوبی ، پلاک های گچی یا ورقه های مقوایی فشرده سفید رنگ و سوراخ دار تهیه شده است و در مکان هایی مانند سینما، سالن های سخنرانی و غیره که نباید انعکاس صوت وجود داشته باشد استفاده می شود.

سقف کاذب آلومینیومی

 

جنس این نوع سقف ها همانطور که از اسم آن نیز مشخص می باشد از آلومینیوم است که قسمت پشتی آن ها از پشم شیشه پر شده اند.

 

 

 

 

طراحی دکوراسیون داخلی

کف سازی ، طراحی نما ، بازسازی ساختمان ، سقف کاذب